Tworzywa Biodegradowalne – użytkowanie, wpływ, rozpoznanie.

kosze, śmieci, odpady, budynek

Zastanawiasz się czy możesz wyrzucić worek z biotworzywa do kubła z odpadami? A może nurtuje Cię proces który odbywa się po wykorzystaniu takowego produktu?

Odpowiemy na te pytania w poniższym wpisie.

Na początek..

  • Jaki produkty z biodegradowalnych tworzyw zakupimy w sklepie? 

Najczęściej biotworzywa wykorzystywane są do produkcji worków na odpady organiczne, jednorazowych reklamówek, sztućców, kubków czy też talerzy. Biotworzywa wykorzystuje się również do produkcji materiałów sanitarnych. Oferta ta natomiast z czasem się poszerza, pozyskując coraz większy udział na rynku tworzyw.

  • Co zrobić z biodegradowalnym workiem po jego użyciu? 

Tworzywa biodegradowalne powinny być utylizowane wraz z organicznymi odpadami. Proces rozkładu takiego produktu będzie zachodził w kompostowni, tej przydomowej bądź przemysłowej. Nie zaleca się natomiast wyrzucania biodegradowalnych tworzyw wraz z tworzywami sztucznymi.

  • Czy wybierając tworzywa biodegradowalne przyczynię się do poprawy stanu środowiska? 

Zdecydowanie! Tworzywa biodegradowalne ulegają utylizacji do naturalnych zasobów ziemi, takich jak dwutlenek węgla czy też biomasa. Są również biotworzywa produkowane z odnawialnych zasobów takich jak skrobia, co oznacza, że tworzywo które ją zawiera jest nieskończenie odnawialnym źródłem energii i uczestniczy w naturalnym procesie – z natury do natury! Procedury te znacznie obniżają wykorzystanie gazów cieplarnianych, przyczyniają się również do poprawnego wykorzystania dóbr i zasobów które występują w przyrodzie.

  • Czy tworzywa biodegradowalne przyczynią się zanieczyszczenia mórz? 

Trwają badania które zgłębią wiedzę w tym temacie. Już dziś natomiast wiemy, że są one mniej groźne niż tworzywa sztuczne.

  • Czy mogę pozostawić odpady z tworzywem biodegradowalnym na naturalnym terenie? 

Zdecydowanie nie, tworzywa biodegradowalne rozkładają się w odpowiednich warunkach, opisanych powyżej. W naturalnym środowisku rozkład ulega znacznemu spowolnieniu. Oczywiście nastąpi rozkład który w mniejszym stopniu będziesz szkodził niż w przypadku tworzyw sztucznych, ale nadal będzie zaśmiecał środowisko i będzie niebezpieczny dla zwierząt.

Jeżeli nasuną się Państwu pytania na które nie odpowiedzieliśmy, zachęcamy do kontaktu. Niebawem w naszej ofercie wystąpią worki biodegradowalne które będą mogli Państwo nabyć. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.