Korzyści wynikające z korzystania z worków biodegradowalnych.

tablica, kreda, biurko. zapytania, znak zapytania

Aby przybliżyć Państwu korzyści związane ze stosowaniem worków biodegradowalnych najpierw wyjaśnimy czym są odpady biodegradowalne.

  • Co to są odpady biodegradowalne?

Zgodnie z prawem są to odpady które ulegają rozkładowi tlenowemu bądź beztlenowemu przy udziale mikroorganizmów.

Praktycznie, odpady biodegradowalne to w głównej mierze odpady kuchenne takie jak: resztki żywności, resztki z przygotowania żywności, odpady po owocach i warzywach, itp. Odpady które powstają z konserwacji terenów zielonych: ścięte gałęzie, liście, ścięta trawa. 

Jakie korzyści wynikają ze stosowania worków biodegradowalnych? 

  • Worki wykonane przy użyciu biodegradowalnego surowca w praktyce nie różnią się szczególnie od klasycznych foliowych worków. Posiadają szereg taki samych właściwości jak, trwałość czy też szczelność. Nie musimy zatem iść na kompromis wybierając jakość bądź ekologię.

 

  • Oczywiście, przyczyniamy się w dużym stopniu do zmniejszenia zaśmiecenia tworzywami sztucznymi! Statystyczny Polak zużywa około 500 foliówek rocznie! W skali całego kraju to aż 20 miliardów!

 

  • Produkty wykonane z surowca BIOPLAST rozkładają się w 100% na wodę, dwutlenek węgla oraz biomasę w przeciągu mniej niż 180 dni. Wszelkie pozostałości biomasy są zupełnie nietoksyczne dla środowiska.

 

  • Praktyczność – korzystając z worków biodegradowalnych unikamy przykrego zapachu który towarzyszy odpadom jak i dyskomfortu wynikającego z każdorazowego mycia kubła.

 

  • Produkcja miliardów foliowych opakowań pochłania ogromną ilość energii. Przy ich wytwarzaniu emitowany jest dwutlenek węgla – główny winowajca globalnego ocieplenia. W przypadku tworzyw biodegradowalnych zużycie energii jest znacznie niższe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.