Festiwal Ekodzieło – Edukacja dla najmłodszych.

kredki, malowanie, pisanie, rysowanie, brulion, blok, kartka

Bielsku-Białej w najlepsze trwa festiwal ekodzieł, którego założeniem jest wykonanie jak i zaprezentowanie autorskich prac, prace są ściśle powiązane z ekologią, jeden z wernisaży stworzony został przez Panią Beatę Tarnawę która należy do Bielskiego klubu Gaja – organizacji ekologicznej w którą jest zaangażowana od 30 lat. Z pomocą swoich prac chcę zobrazować jak ważna powinna być natura w dzisiejszym społeczeństwie. 

Wydarzenia trwają już od poniedziałku tego tygodnia, na plan składają się poniższe akcje takie jak „Pożegnanie drzewa” – warsztaty plastyczne, warsztaty twórcze „dizajn drzewa”, odbedzie się również spotkanie z Panią Anną Orczewską z Katowickiego Uniwersytetu Śląskiego którego tematem będzie „dlaczego drzewa są tak ważne?” Na zakończenie w centrum Bielska-Białej zostanie posadzona młoda lipa.

Poniżej wypowiedz jednej z kreatorek warsztatów: 

– „Realizując projekt 365 Drzew w latach 2009–2010 codziennie wchodziłam na inne drzewo. To były stare jesiony, wiotkie brzozy, kwitnące kasztanowce, kruche topole. Połowy tych drzew już nie ma. Odchodzą niezauważone z naszego krajobrazu. W tym roku znikło ich około dwa miliony. Teraz jestem Matką Polką na wyrębie z malutkim Ignasiem przy piersi. Bez drzew nie ma przyszłości. Wierzę, że zrozumiemy to i nabierzemy do nich szacunku” − mówi Cecylia Malik.

Wydarzenie ma na celu nadać wiedzy, świadomości na temat środowiska tym najmłodszym. Bez wątpienia Festiwal jest fenomenalnym narzędziem do edukacji dzieci.

malowanie, dziecko, dziewczynka, makijaż, farby, farbki, motyl, kolory, wzrór

 

Źródło: http://slaskietrendy.pl/festiwal-ekodzielo-w-galerii-bielskej-bwa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.