Dlaczego powinieneś wybrać nasze worki biodegradowalne?

Dlaczego używać worki biodegradowalnych?

Użytkowanie tworzyw sztucznych, jest głównym źródłem zanieczyszczeń – dlatego przejście na biodegradowalne tworzywa będzie miało ogromny wpływ na naszą planetę.

Konsumpcja plastiku zbliża się do 100 milionów ton rocznie w samych Stanach Zjednoczonych,  ten fakt spowodował, że rozpoczęto usilne starania wykreowania produktu, innowacji, które pozwolą zniwelować zaistniały problem. Jednym z głównych pomysłów jest zastąpienie tworzyw sztucznych, tworzywami biodegradowalnymi.

Co nas wyróżnia? 

 1. Wiarygodność

 2. Klient robiący u nas zakupy, ma pewność, że kupuje produkt bezpieczny, który rozkłada się do przyswajalnych przez rośliny elementów.
  Swoją wiarygodność potwierdzamy licznymi badaniami i certyfikatami.

 3. Bezpieczeństwo 

 4. Ulegają kompostowaniu, czyli są bezpieczne dla środowiska – w żadnym stopniu nie wpływają na środowisko negatywnie. Jedynym warunkiem tego aby ten proces przebiegł prawidłowo oraz zachował swoje właściwości szybkiego rozkładu, jest wyrzucenie worka do odpowiedniego pojemnika, który zostanie zabrany przez śmieciarkę do kompostowni.

 5. Zachowane właściwości 

 6. Pomimo, że worek biodegradowalny w wielu kwestiach skrajnie różni się od klasycznego z tworzywa sztucznego, to jego trwałość, udźwig czy odporność na rozdarcia jest taka sama jak w przypadku dobrego worka z tworzywa sztucznego.

 7. Wpływ 

 8. „Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci” – Antoine de Saint-Exupery. To nasze motto, które skłania nas do tworzenia produktów bezpiecznych dla środowiska.

 9.  Komfort 

 10. Przechowując odpadki w naszych workach zabezpieczasz się przed bakteriami i brzydkimi zapachami.

Głównymi znakami rozpoznawczymi

produktów biodegradowalnych jest znak jabłuszka opisany: produkt biodegradowalny bądź posiadający któryś z wybranych europejskich znaków takich jak: OkCompost, OkBiobased, OkComposthome bądź logo sadzonki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.