Warsztaty z uczniami szkoły podstawowej: segregacja odpadów, środowisko.

„Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci.”

To motto towarzyszy nam podczas wielu spotkań, konferencji, wyjazdów. Szczególnie inspirujące było dla nas podczas spotkania z niezwykle kreatywną ekipą młodych ludzi, uczniów szkoły Zdzieszowickiej obok Opola. To tam prezes Noweko edukował dzieci w zakresie mądrego zarządzania odpadami, czy też prawidłowego podejścia do środowiska.

Warsztaty rozpoczęły się od zapoznania uczniów z ideą jaka przyświeca ochronie środowiska, przeanalizowaliśmy występujące problemy oraz wspólnie zastanowiliśmy się co możemy zrobić aby te przeszkody pokonać, jakich działań możemy się już dziś podjąć aby poprawić sytuację.

Uczniowie zaskoczyli nas swoim pozytywnym nastawienie oraz wyobraźnią, którą wykorzystali również przy tworzeniu rysunków na poczet konkursu.

Temat konkursu: Jak wykorzystasz applebag w codziennych czynnościach?

Dla przypomnienia, applebag to nasze unikatowe torby wielokrotnego użytku, które wykonane są z materiału przeznaczonego do recyklingu.

Uczniowie na poniższych rysunkach zaprezentowali w jaki sposób wykorzystają Applebag. Bo wykonanie rysunku wiązało się z upominkiem właśnie w postaci torby.

Uśmiechamy się oglądając ilustracje. Podejrzyjcie sami:

Czas spędzony z uczniami był dla nas wyjątkowo inspirujący, gdyż wpadliśmy na szereg pomysłów, które pomogą dzieciom zrozumieć, dlaczego dbanie o środowisko jest taki istotne. Pomysły będziemy Wam przedstawiać w kolejnych artykułach czy też na Facebooku. Dlatego śledź nas uważnie!

Noweko@Facebook  www.facebook.com/NaturaRzeczyNoweko/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.